Prof. Dr. Ayşegül Füsun Eyüboğlu

Prof. Dr. Ayşegül Füsun Eyüboğlu

prof-dr-aysegul-fusun-eyupoglu-kimdir-bilim-kurulu-uyesi-uyeleri

Koronavirüsle mücadele kapsamında 10 Ocak 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı’nca oluşturulan Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Ayşegül Füsun Eyüpoğlu kimdir? Biyografisi, çalışmaları ve uzmanlıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında

1965 yılında Ankara’da doğmuştur. 1976-1983 yılları arasında Atatürk Anadolu Lisesi’nde ortaokul ve lise eğitimini tamamlamıştır. Ardından 1983-1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almıştır. 1991-1996 yılları arasında Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi’nde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1991 yılında Uşak Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev almıştır.

1994-1996 yılları arasında doktora sonrası araştırmacı olarak Pennsylvania Üniversitesi Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım Bölümü, Pulmoner İmmünoloji ünitesinde Granülomatoz hastalıkları immünolojisi çalışmalarında bulundu

1997-1999 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak görev yaptı. Burada 2000 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında ise Profesör oldu.

Başkent Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı doktoru olarak görevini sürdürmektedir.

Okul/Eğitim

  • Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
  • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
  • Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi
  • Pennsylvania Üniversitesi
  • Başkent Üniversitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir